facebook

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «ЗБУДОВАНІ ПРАЦЕЮ І КОШТОМ ЧЛЕНІВ ПРОФСПІЛОК ОБ’ЄКТИ НАЛЕЖАТЬ ЛЮДЯМ. ЦЕ ЇХ ВЛАСНІСТЬ!»

        Вчора в агентстві « Інтерфакс» про це ми говорили на прес-конференції.

        Однак державники, як зазначено в публікації на сайті Верховної Ради 20 січня за підсумками засідання ТСК, вважають інакше, що майно профспілок є державною власністю і має бути передано Фонду державного майна. А відтак продати його чи передати якісь установі або приватній особі.

І для переконання доцільності в цьому суспільства вже прийнято у першому читанні законопроект 6420 про одержавлення майна загальносоюзних громадських організацій. До речі, до таких чомусь віднесли Федерацію профспілок України , хоча достеменно відомо, що дата її заснування 6 жовтня 1990 року, а її попередниці Української республіканської ради профспілок у 1948 році, і вони ніколи не були загальносоюзними громадськими організаціями.

  Однак, якщо урядовцям і депутатам провладної фракції дуже хочеться, то можна!

І спокуса досить приваблива: ФПУ є власником чималого колективного майна спілчан , а це будинки профспілок в центрі міст, санаторії, спортивні бази і готелі - всього понад 70 майнових комплексів. . Які , на відміну від деяких міністерств, профспілки ,попри постійні атаки на них за правозахисну діяльність і протистояння олігархічно-клановій системі експлуатації праці , збережено і використовуються в інтересах людей: реабілітаційного лікування потерпілих на виробництві працівників, дитячого оздоровлення , занять дітей в спортивних школах тощо.

І в сучасну добу, в перші дні війни Федерація профспілок на своїх об’єктах надала прихисток понад 25 тис . внутрішньо переміщеним особам . І без жодної фінансової допомоги від держави й нині вони забезпечують безоплатно проживання і харчування найбільш постраждалим від російської агресії матерям з дітьми, людям похилого віку та з інвалідністю. Проходять реабілітацію й наші захисники.

Здавалося, так навіщо забирати у профспілок те, що й так використовується в суспільних інтересах і не потребує бюджетних видатків?! Однак, дуже хочеться!

Аргументовані заперечення ФПУ, керівництва профспілкових господарських товариств , науково експертні висновки авторитетних в країні юридичних установ що майно профспілками набуто на законних підставах, на об`єкти отримано державні свідоцтва на право приватної власності , є витяги з державного реєстру речових прав нерухомого майна, що профспілкові заклади працюють прозоро, сплачують державі податки, а працівник мають роботу і зарплату чомусь державниками не сприймаються.

 На жаль, нинішніми державниками запозичено негативний приклад з 2011–2013 років, коли влада януковича-пшонки через несправедливі судові рішення «віджала» у профспілок практично всі санаторії в Криму , якими тепер розпоряджається окупаційна влада , та ще понад п’ятдесят інших об’єктів .

Так чому сьогодні так не можна ?

Проти тих хто не згоден, інакше мислячих відкриваються кримінальні справи, проводяться обшуки, допити - такий тиск триває вже три роки. Залучена армада правоохоронців з ДБР, СБУ, Поліції, Генпрокуратур.

Ще до прийняття вищезазначеного Закону 6420 і до завершення слідства та рішень суду щодо визначення суб’єктного складу власників все профспілкове майно ФПУ та заснованих нею підприємств арештовано, передано в АРМУ, як майно набуте злочинним шляхом, і може бути розпродано або передано потрібним людям за безцінь. Ознаки такої масштабної корупції завуальованої під державні потреби цілком очевидні.

 А з чим залишаться справжні творці цього майна, працею і за профспілкові внески яких воно створено?! І чиє у них шанси захистити свої майнові права ? Чітку відповідь на це дає Європейська Хартія прав людини і Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод. Перша та найважливіша вимога статті 1 Протоколу полягає в тому, що будь-яке втручання публічних органів у мирне володіння майном повинно бути законним.

Вимога законності, яка випливає з Конвенції, означає вимогу дотримання відповідних положень національного закону і принципу верховенства права. Окрім цього, Європейський суд з прав людини зазначає, що втручання держави у право особи на мирне володіння своїм майном повинно бути ВИПРАВДАНИМ, а таким воно є, якщо здійснюється з метою задоволення СУСПІЛЬНОГО ІНТЕРЕСУ» та з дотриманням «СПРАВЕДЛИВОГО БАЛАНСУ ». Щодо сумнівності державного інтересу ми вище зазначили, а де ж баланс інтересів між нинішніми власниками майна - громадськими організаціями і державою ? Про це народні обранці в законопроекті навіть не згадують.

Хотів би сподіватися що урядовці, депутати і правоохоронці знають нормативну базу ЄС і засадничі принципи ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА.

А якщо так, то не допустять помилки, яка може зашкодити прагненню українців набуття державою повноправно членства в Європейському Союзі. З іншого боку, члени профспілок та інші громадяни самі мають не допустити нехтування своїми конституційними правами на охорону здоров‘я та відпочинок.

Партнери

fpu logo

vafp logo

ffu logo

upl logo

 pfl logo