facebook

Чергове українське класіко було дещо затьмарене численними кадровими проблемами, від яких потерпають обидва гранди.

У «Шахтаря» ситуація останніми днями дещо покращилася, до основної обойми повернулася група гравців, які перехворіли на коронавірус. Зокрема, у сьогоднішньому поєдинку змогли взяти участь Матвієнко, Степаненко, Тайсон, Мораес, Алан Патрік та Фернандо. Натомість «Динамо» тільки втрачало виконавців одного за одним, й у підсумку заявка біло-синіх на матч складалася лише із 16-ти прізвищ.

Динамівці намагалися будувати гру від оборони, не форсуючи події на полі. Утім, і «Шахтар» у першому таймі не поспішав вмикати високі швидкості, і поєдинок проходив досить спокійно та академічно порівняно з більшістю попередніх зустрічей між цими командами. У господарів за відсутності хворого Супряги на вістрі атаки діяв номінальний вінгер Вербич, який виявився дещо відрізаним від партнерів, тож зі створенням моментів у біло-синіх виникли складнощі. Своєю активністю виділявся Родрігес, але його зусиль, щоб організувати для помаранчево-чорних суттєві проблеми, було недостатньо.

Єдиний гол у першій 45-хвилинці було забито після помилки Нещерета. Додо навісив із флангу, і 18-річний динамівський голкіпер не влучив по м’ячу на виході. Мораес на досвіді використав нагоду, підставивши голову. 0:1. У компенсований до першого тайму час стався ще один ключовий епізод матчу. Сидорчук у підкаті влучив у ногу Корнієнка, й арбітр Монзуль, переглянувши за допомогою VAR порушення, показала капітану киян пряму червону картку.

Після перерви неприємності «Динамо» продовжилися. Степаненко завдав удару з-за меж штрафного, і м’яч рикошетом від Маркоса Антоніо змінив напрямок та опинився в сітці. 0:2. Потім отримав травму Родрігес, який після заміни Вербича перемістився на позицію форварда. І, нарешті, результативним став ще один удар із далекої відстані — цього разу у виконанні Алана Патріка. 0:3. Після цього все стало зрозуміло остаточно, і темп гри впав до мінімуму. «Шахтар» після цієї перемоги скоротив відставання від конкурента в таблиці до одного очка.

У складах обох суперників на поле виходили футболісти, викликані на найближчий збір національної команди України. Це динамівці Забарний, Попов, Сидорчук (червона картка), Циганков та гірники Матвієнко, Корнієнко (замінений на 50-й хвилині), Степаненко (гольовий пас), Марлос (жовта картка, замінений на 70-й хвилині), Мораес (гол, замінений на 70-й хвилині), Коваленко (вийшов на заміну на 70-й хвилині).

Також сьогодні зустрічалися «Зоря» з «Ворсклою» — бронзовий призер минулого чемпіонату та команда, яка йде у групі лідерів цього сезону. У поєдинку колективів, які очолюють колишні партнери по збірній України та бременському «Вердеру», Віктор Скрипник та Юрій Максимов, голів не відбулося, зате сталося два вилучення. Поле передчасно залишили луганець Хомченовський та полтавець Ребенок. Одного очка «Ворсклі» вистачило, аби потіснити «Десну» з третього місця.

Ще в одному матчі «Рух» та «Інгулець», які минулого сезону виступали в першій лізі, розписали результативну нічию — 2:2. Обидва колективи досі залишаються без перемог в елітному дивізіоні.

«Рух» — «Інгулець» — 2:2 (0:1)

Голи: Мисик (50), Кондраков (56, з пенальті) — Бартулович (17, з пенальті), Козак (57).

Вилучений: Кучеренко (39, «І»).

«Динамо» — «Шахтар» — 0:3 (0:1)

Голи: Мораес (34), Маркос Антоніо (66), Алан Патрік (72).

Вилучений: Сидорчук (45+2, «Д»).

«Зоря» — «Ворскла» — 0:0

Вилучені: Хомченовський (60) — Ребенок (69).