facebook

У неділю відбулися чотири поєдинки 4-го туру Прем’єр-ліги, участь у яких узяли представники України в єврокубках.

Розпочався ігровий день упевненою перемогою «Зорі» у Львові над однойменним клубом, ослабленим відсутністю на тренерському містку Георгія Цецадзе. Уже за перші п’ять хвилин луганці забили двічі — Юрченко відзначився дальнім пострілом не без помилки голкіпера Літовченка, а Громов зіграв на добиванні після відбитого удару Кабаєва.

Ще до перерви гості зробили свою перевагу великою. Громов забив після кутового, а потім дублем вистрілив екс-гравець збірної України Гладкий. Замкнувши передачі Кочергіна та Фаворова, 33-річний форвард оформив свої перші голи за «Зорю». Після цього підопічні Віктора Скрипника заграли по рахунку, а «Львів» свої шанси скоротити відставання не використав. Найкращий момент мав Шина, але влучив у стійку. Тож 5:0 — луганці здобувають першу перемогу у Прем’єр-лізі.

Не найпростішу звитягу здобув «Шахтар», який перед цим утратив чотири очки у двох матчах. Порівняно із грою проти «Руху» Луїш Каштру зробив п’ять змін в «основі». Зазначимо, що сьогодні в зустрічі з «Олімпіком» не могли допомогти гірникам травмовані Степаненко та Коноплянка, а також дискваліфікований Бондар.

Перший тайм пройшов за помітної переваги «Шахтаря», проте забити йому не вдалося. Кичак виручив після ударів Додо та Алана Патріка, а після пострілу Марлоса по порожніх воротах голкіпера «Олімпіка» підстрахував захисник. Гості відповіли непоганим ударом головою від Лебеденка, з яким упорався Пятов. Незадовго до перерви Корнієнко заробив для помаранчево-чорних пенальті, проте Кичак у дуелі нервів переграв Алана Патріка.

У другій половині поєдинку чемпіони України продовжили тиснути. Постріл Тайсона прийшовся вище, Кичак видав ще кілька сейвів, проте врешті-решт «Олімпік» пропустив, причому двічі за короткий час. Спершу Коваленко замкнув простріл Корнієнка зліва, а згодом Мораес скористався проникаючим пасом Майкона. Номінальні гості могли відіграти один м’яч, проте Пятов упорався із пострілом Чогадзе. У підсумку гірники не тільки здобули першу перемогу із серпня, а ще й уперше в сезоні не пропустили.

У складі «Шахтаря» у грі взяли участь футболісти, викликані на найближчий збір національної команди України: Пятов, Кривцов, Матвієнко (жовта картка), Марлос (замінений на 90-й хвилині), Коваленко (замінений на 76-й хвилині, гол), Мораес (замінений на 80-й хвилині, гол, жовта картка).

У заключних двох матчах туру наші єврокубкові бійці приймали двох новачків еліти. «Десна» невдало дебютувала в Лізі Європи, поступившись на виїзді «Вольфсбургу». На поєдинок із «Рухом» Олександр Рябоконь освіжив стартовий склад чотирма новими виконавцями. Чернігівці повели в рахунку після удару Тотовицького з пенальті, призначеного за гру рукою. Усередині першого тайму Климчук після флангової подачі відновив паритет, проте незадовго до перерви Дегтярьов скористався чудовим проникаючим пасом Тотовицького — 2:1. У другій половині зустрічі «Десна» створила ще кілька небезпечних моментів й у підсумку зуміла збільшити свою перевагу після голу Будківського, який вийшов на заміну.

Єдиним серед українських учасників єврокубків сезону-2020/2021, хто не переміг у цьому турі, був «Колос». Ковалівський колектив у четвер провів 120 хвилин проти «Рієки» на важкому газоні, тож Руслан Костишин не міг обійтися без масштабної ротації. У матчі з «Інгульцем» вистачало боротьби, чого не скажеш про небезпечні моменти. Під кінець поєдинку могли забити обидві команди, проте в підсумку голів уболівальники так і не побачили.

«Львів» — «Зоря» — 0:5 (0:5)

Голи: Юрченко (3), Громов (5, 28), Гладкий (33, 37).

«Шахтар» — «Олімпік» — 2:0 (0:0)

Голи: Коваленко (64), Мораес (66).

На 42-й хвилині Алан Патрік («Ш») не реалізував пенальті.

«Десна» — «Рух»  3:1 (2:1)

Голи: Тотовицький (13, з пенальті), Дегтярьов (45), Будківський (71) — Климчук (30).

«Колос» — «Інгулець»  0:0