facebook

Відеоматеріали

12

За 27 років існування збірна України здолала великий еволюційний шлях, зокрема, щодо ігрової форми. Футболки, труси, гетри першої команди країни змінювалися — залежно від часу, моди, постачальника екіпіровки тощо. Нижче ми спробуємо окреслити чотири основні етапи еволюції, зосередившись не на всіх варіантах, а лише на тих, які були основними.

Епоха 1 (1992–1997): жовто-сині та сині

Із перших днів існування й аж до початку 1997 року включно головна футбольна команда країни виступала в двох варіантах ігрової форми: або жовті майки сині труси, або весь комплект у синій барві.

Епоха 2 (1997–2002): жовто-сині

Від початку 1997-го на півдесятиліття основним варіантом став жовто-синій: перший колір був «закріплений» за футболками, другий за трусами; гетри могли бути однієї з двох барв. Чимало футбольних уболівальників досі саме цей комплект вважають «класичним».

Епоха 3 (2002–2019): жовті

У вересні 2002 року, матчем із Вірменією, стартував третій період еволюції ігрової форми нашої збірної, коли головний комплект форми став майже всуціль жовтим; лише номери, прізвища, логотипи були синіми.

Епоха 4 (2019–…): білі

Грою з Нігерією підопічні Андрія Шевченка відкрили новий етап історії: вперше українці вийшли на поле у футболках, трусах і гетрах, де абсолютно домінувала біла барва. Нехай вона стане для нас «фартовою»!

Партнери

fpu logo

vafp logo             ffu logo

upl logo     pfl logo