facebook

Відеоматеріали

12

изображение viber 2019 12 17 13 10 29

У вівторок, 17 грудня,  в приміщенні конференц-зал ПАТ «Укрпрофоздоровниця», відбулось засідання Центрального комітету Всеукраїнської професійної спілки «Футбол України» , у роботі якого взяли участь 18 членів ЦК. Головував на засіданні Гатауллін Ігор Федорович, голова Всеукраїнської професійної спілки «Футбол України».

изображение viber 2019 12 17 13 10 36

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять померлих членів ЦК Профспілки,  та померлих у непрості часи в Україні співвітчизників, а також осіб, які зробили внесок у розвиток українського футболу.

Присутніми було одноголосно затверджено Порядок денний.

Про першому питанню "Про підсумки діяльності ВПС «Футбол України» за 2019 рік та першочергові завдання на 2020 рік з урахуванням заходів, визначених Федерацією професійних спілок України." ІФ зазначив, що за все існування організації, яка у липні наступного року відзначатиме свій 20-річний ювілей,  "Футбол України" залишається єдиною організацією, яка захищає інтереси спортсменів на профспілковому рівні. Цьогоріч кількість професіональних футболістів, які є членами Профспілки, становила 1242 особи. Це результат співпраці з Всеукраїнською асоціацією футболістів-професіоналів. 

Високу оцінку нашій діяльності та ініціативам надає ФІФПРО, особливо з точки зору безпосередньої участі членів Профспілки у спільних міжнародних проектах – зокрема, цього року завдячуючи спільним зусиллям футбольних організацій Україна посіла п’яте місце у світі за кількістю залучених до процедури обрання найкращих футболістів за версією ФІФА/ФІФПРО  WORLD 11.

изображение viber 2019 12 17 13 18 55

  У 2019 році Профспілка продовжувала виконання положень Галузевої угоди у сфері професіонального футболу України на 2017-2022 роки; спільно з представниками УАФ, Прем’єр-Ліги та ПФЛ України  регулярно здійснювались виїзди у професіональні футбольні клуби для проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи, надання правових консультацій та практичної допомоги з правових, освітніх та кар'єрних питань. Як результат бездоганної та злагодженої роботи футбольної спільноти було проведено яскраву гала-церемонію нагородження найкращих футболістів і тренерів Всеукраїнських змагань з футболу «Футбольні зірки України».

Ігор Гатауллін визначив пріоритетні напрямки роботи:

  1. Надання дієвої правової допомоги профспілковим організаціям та членам Профспілки;
  2. Зміцнення рівня солідарності та єдності членів в межах Профспілки і професіональних футбольних ліг і клубів;
  3. Виконання прийнятих Федерацією професійних спілок України рішень з питань реалізації вимог Всеукраїнських профспілок щодо захисту конституційних, трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників;
  4. Продовжувати роботу над подальшою імплементацією та застосуванням в практичній діяльності положень Галузевої угоди нового формату у сфері професіонального футболу на 2017-2022 роки.

Інші проблеми, над вирішенням яких Профспілка планує зосередити свою роботу - це:

-    покращення умов праці, усунення затримок з виплатою заробітної плати;

-    відсутність у багатьох працівників повної копії контракту з клубом або взагалі невідповідність деяких контрактів регламентним нормам (особливо у жіночих командах);

-    збільшення кількості членів Профспілки та первинних профспілкових організацій на місцях.

Також члени ЦК ухвалили скликати черговий  V Звітно-виборний З’їзд Всеукраїнської професійної спілки «Футбол України» 03 квітня 2020 року, місцем проведенням було визначено конференц-зал "Будинку кіно", затвердили Порядок денний з'їзду та встановили норму представництва делегатів у кількості 2 (двох) делегатів від кожної первинної профспілкової організації.

изображение viber 2019 12 17 14 31 19

З другого питання Порядку денного виступив Юрченко Ю.І.,  який звітував про діяльність Палати з вирішення спорів УАФ за 2019 рік за участю делегованих представників від ВПС «Футбол України» та Всеукраїнської асоціації футболістів-професіоналів. Юрій Іванович зазначив, яку необхідну й особливу роль відіграють Профспілки у захисті прав професіональних футболістів  щодо контрактних спорів, що виникають із трудових правовідносин, а також від футбольних клубів щодо невиконання трансферних зобов’язань між клубами, виплат і обчислення компенсації за підготовку та заяви посередника. Виступаючий надав статистичну інформацію щодо надання усних та письмових консультацій щодо підписання, внесення змін чи розірвання контракту. беззаперечний стало рішення з данного питання, а саме - забезпечувати розгляд справ Палатою УАФ у відповідності до Регламенту Палати з вирішення спорів УАФ та інших регламентних документів УАФ, і у відповідності до Мінімальних вимог до контракту та Типової форми Контракту між професіональним футбольним клубом та футболістом-професіоналом (затверджена Виконавчим комітетом ФФУ 03 липня 2014 року, згідно Мінімальних вимог до Стандартного контракту футболіста-професіонала, які визначені Угодою між УЄФА, ЄПФЛ, АЄК і Європейським дивізіоном ФІФПро) та Галузевою угодою у професіональному футболі на 2017-2022 роки, практики рішень Палати з вирішення спорів ФІФА та Спортивного арбітражного суду (Лозанна).

изображение viber 2019 12 17 14 09 27

З третього питання Порядку денного  «Про стан проведення організаційно-практичних заходів Всеукраїнської професійної спілки «Футбол України» відповідно до Генеральної угоди між всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців, всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок та Кабінету Міністрів України про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки», заслухавши Голову ВПС «Футбол України» Гатаулліна І.Ф. та, після бурхливого обговорення, члени ЦК вирішили врахувати рекомендації Міністерства соціальної політики України щодо внесення змін до Галузевої угоди між Громадською спілкою «Федерація футболу України»,  Об’єднанням професіональних футбольних клубів України «Прем’єр-ліга», Об’єднанням футбольних клубів «Професіональна футбольна ліга України» та Всеукраїнською професійною спілкою «Футбол України», Всеукраїнською асоціацією футболістів-професіоналів у сфері професіонального футболу України на 2017-2022 роки, провести колективні переговори та провести організаційно-практичні заходи щодо внесення змін і доповнень до Галузевої угоди у сфері професіонального футболу з метою приведення її положень у відповідність до нової трьохсторонньої Генеральної угоди.

изображение viber 2019 12 17 14 09 16

Одностайно присутніми був затверджений  Звіт про надходження та використання коштів Всеукраїнської професійної спілки «Футбол України» за 2019 рік, включаючи членські внески.

Останнім питанням члени ЦК затвердили Кошторис витрат для друкування книги «Про історію та діяльність Всеукраїнської професійної спілки «Футбол України», присвячену 20-річчю створення організації.

изображение viber 2019 12 17 13 10 38

Партнери

fpu logo

vafp logo             ffu logo

upl logo     pfl logo