facebook

Відеоматеріали

12

 

Шановний Володимире Борисовичу!

Рада Федерації профспілок України звертається з приводу надзвичайно критичної ситуації, яка склалася у зв'язку з порушенням прав застрахованих осіб на належний соціальний захист у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування через неналежне фінансування страхових виплат Фондом соціального страхування України

Протягом півроку Фонд соціального страхування не працює належним чином через наростаючу нестачу коштів на його рахунку, внаслідок чого зростає заборгованість перед застрахованими особами з фінансування таких видів страхової компенсації втраченого заробітку, як допомога з тимчасової втрати працездатності та по вагітності і пологах, яка вже досягла більш ніж 1,7 млрд грн. Особливо потерпають хворі (травмовані) з довготривалими періодами непрацездатності та вагітні, які позбавлені джерел існування.

Основною причиною такої ситуації є вкрай помилкове рішення Уряду про Зменшення у 2016 році розміру єдиного соціального внеску вдвічі та зменшення його частки до Фонду соціального страхування України з 14,2657% до 9,3759%. Профспілки неодноразово звертали увагу на загрозу недофінансування страхових Виплат у зв'язку з прийняттям такого рішення, проте ці попередження було проігноровано.

У 2018 році розпочалися затримки з фінансуванням страхових виплат застрахованим особам, в кварталі 2019 року невиплати набули загрозливих розмірів.

Профспілки, які відповідно до законодавства, представляють інтереси застрахованих осіб, надавали різноманітні пропозиції стосовно шляхів виходу із цієї скрутної ситуації, ініціювали консультації і переговори сторін соціального діалогу. Проте до цього часу проблему не вирішено. Відсутність відповідного реагування з боку Мінсоцполітики та Міністерства фінансів призвела до численних скарг застрахованих осіб і провокує протестні настрої.

Рада Федерації професійних спілок України звертається до Уряду з вимогою зупинити подальше порушення прав громадян, терміново вжити всіх необхідних заходів з відновлення фінансової спроможності Фонду соціального страхування України.

Рада Федерації профспілок України

Партнери

fpu logo

vafp logo             ffu logo

upl logo     pfl logo