facebook

Відеоматеріали

12

ЄКП розробила практичний перелік необхідних справ, який буде надано нинішнім і майбутнім інститутам ЄС у Всесвітній день дій за гідну працю, гасло якого в цьому році: «Змінити правила».

Ось цей список:

1. Прийняти усталену директиву про баланс роботи та особистого життя. Надати трудящим гарантії оплачуваної відпустки по догляду за дитиною, відпустку по догляду на дому та поліпшити умови відпустки по догляду за дитиною.

2. Прийняти Директиву про прозорі і передбачувані умови праці: вирішити проблему зловживань гнучкими трудовими договорами і надати конкретні права всім «нестандартним» працівникам, включаючи працівників платформної економіки і економіки спільного користування.

3. Здійснювати тиск на уряди, щоб змусити їх узгодити і реалізувати рекомендації щодо доступу до соціального захисту: гарантувати пенсії та інші виплати (охорона здоров'я, допомоги по безробіттю тощо) всім працівникам, включаючи самозайнятих.

4. Створити Європейське управління праці з повноваженнями і бюджетом для захисту прав трудящих у транскордонних ситуаціях.

5. Прийняти нове законодавство в сфері охорони здоров'я і безпеки, починаючи з амбітного обмеження професійного впливу канцерогенних речовин на виробництві.

6. Сприяти підписанню Міністерської декларації про справедливий перехід на грудневій Кліматичній конференції у Катовіце і включити справедливий перехід до Стратегії ЄС довгострокового скорочення викидів: змусити уряди взяти на себе зобов'язання передбачити і управляти зайнятістю і соціальними наслідками кліматичних дій, щоб гарантувати, що всі трудящі не залишаться осторонь при соціально справедливому переході до низьковуглецевої економіки.

7. Створити Партнерство за заробітну плату і колективно-договірне регулювання для вирішення проблеми нерівності в оплаті праці між країнами-членами ЄС і всередині їх: активно розвивати колективно-договірне регулювання як невід'ємну частину «конкурентної соціальної ринкової економіки».

8. Законодавчо закріпити на рівні ЄС захист інформаторів: у тому числі захист осіб, які інформують про умови праці, а також тих, людей, які хочуть робити це через профспілки.

9. Підтримувати інтеграцію мігрантів на робочих місцях на основі рівної оплати і умов праці!

 «Почався відлік часу для інститутів ЄС», - заявив Генеральний секретар ЄКП Лука Вісентін. «Вони повинні продемонструвати трудящим усієї Європи, що вони серйозно ставляться до справедливої ​​Європі-захисниці. Трудящі очікують гідної роботи, яка дозволить їм жити на задовільному рівні і забезпечувати своїм родинам розумний рівень життя. Замість цього багаті стають багатшими, а все більше і більше трудящих намагаються звести кінці з кінцями. Не дивно, що люди розчаровуються. Рішення очевидно, тому виконання завдань, що містяться в списку необхідних справ ЄКП, може стати досить хорошою підмогою напередодні європейських виборів».

Партнери

fpu logo

vafp logo             ffu logo

upl logo     pfl logo