facebook

fifa10 min

Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) подовжила дію правил, згідно з якими іноземні гравці та тренери в Україні отримують право призупинити дію трудових договорів до 30 червня 2023 року.

Бюро Ради ФІФА вирішило подовжити дію правил тимчасового працевлаштування, встановлених у Положенні про статус і трансфер гравців (RSTP), із метою ефективної допомоги гравцям, клубам і тренерам, які постраждали від війни в Україні.

Рішення ухвалено після затвердження Бюро Ради ФІФА 7-го та 16 березня 2022 року змін до RSTP, які забезпечили термінову правову визначеність та ясність щодо низки важливих регуляторних питань.

Відповідно до затверджених положень RSTP, якщо клуби, які входять до Української асоціації футболу (УАФ) та російського футбольного союзу (рфс), не досягнуть взаємної згоди зі своїми іноземними гравцями та тренерами до або на 30 червня 2022 року й якщо інше не домовлено в письмовій формі, ці гравці та тренери матимуть право призупинити трудові контракти зі своїми клубами до 30 червня 2023 року.

Ці положення дають гравцям і тренерам можливість тренуватися, грати та отримувати зарплату, водночас захищаючи українські клуби та сприяючи виїзду іноземних гравців і тренерів із росії.

Крім того, щодо захисту неповнолітніх роз’яснено, що неповнолітні, які виїхали з України разом із батьками в інші країни через збройний конфлікт, вважатимуться такими, що виконали вимоги п. 2а ст. 19 RSTP, що звільняє їх від правила, яке забороняє міжнародний трансфер гравців віком до 18-ти років.

ФІФА продовжить уважно стежити за ситуацією в Україні, щоб забезпечити адаптацію нормативної бази відповідно до будь-яких нових подій. ФІФА також продовжує засуджувати застосування сили росією в Україні та закликає до швидкого припинення війни й повернення до миру.

Партнери

fpu logo

vafp logo

ffu logo

upl logo

 pfl logo