facebook

 
278014647 7173774416030903 1043002278127127577 n
 
У вівторок, 5 квітня, Ігор Гатауллін в онлайн форматі звернувся до керівництва ФІФПРО та її членських організацій з центральної та східної Європи. Виступ президента Асоціації відбувся в рамках конференції, яка проходить в Празі (Чеська Республіка) 5-6 квітня 2022 року.
У своєму виступі Ігор Гатауллін закликав ФІФПРО підтримати сім’ї загиблих у війні проти російських окупантів футболістів, а також надати допомогу пораненим гравцям, які потребують лікування і реабілітації.
«Шановні друзі! Дорогі колеги!
Передусім, я дуже радий бачити кожного з вас. Вдячний за можливість бути учасником конференції та звернутися до вас.
Впевнений, що кожен із вас стежить за жахливими подіями, які відбуваються наразі в Україні.
Нелюдська, смертоносна війна Росії проти нашої країни забрала життя тисяч наших співвітчизників. Згідно з даними Офісу Генерального прокурора України станом на ранок 5 квітня 2022 року 431 дітей постраждали з початку війни, з них - 165 дітей загинуло та 266 отримали поранення різного ступеня тяжкості. І ці дані неостаточні.
Більше 10 мільйонів українців були вимушені покинути свої домівки рятуючись від окупантів, 4 мільйони з них (жінки і діти) - виїхали закордон.
Катастрофічна гуманітарна ситуація зараз в Маріуполі, Чернігові і ряді інших міст поблизу Києва і на сході країни. Це справжня трагедія! І з кожним днем війни кількість жертв продовжує рости!
Футбольне співтовариство України не стоїть осторонь від воєнних подій в країні. Багато представників футбольної сфери, включаючи футболістів, зі зброєю в руках захищають батьківщину в рядах Збройних сил України і територіальної оборони.
Інші - беруть активну участь у волонтерській роботі, яка спрямована на постачання військовим і цивільним продуктів харчування, медикаментів та предметів першої необхідності.
Діяльність нашої Асоціації в ці важкі часи направлена в першу чергу на надання допомоги усім футболістам і футболісткам, які її потребують. За сприяння Асоціації професіональні гравці були евакуйовані із зон проведення бойових дій та розміщені у відносно безпечних регіонах - в центрі і на заході країни, забезпечені житлом, предметами першої необхідності і продуктами харчування, мають можливість тренуватися і підтримувати фізичну форму. Активну участь брали у виїзді за закордон представників ЖФК «Маріуполь» та ЖФК «Восход» Херсон. Вже допомогли трьом професіональним футболісткам-членам Асоціації з вінницького жіночого футбольного клубу виїхати в Словаччину, де футболістки продовжать кар'єру в ЖФК «Спартак» Трнава. Також надаємо підтримку ветеранам футболу.
Як президент Асоціації я особисто є членом спеціально створеного Координаційного центру Української асоціації футболу, ключовими завданнями якого є забезпечення функціонування національних футбольних організацій в умовах воєнного стану, підтримка комунікацій з ФІФА, УЄФА, ФІФПРО і членами української футбольної сім'ї, надання гуманітарної допомоги цивільному населенню України, зокрема, дітям, постраждалим від війни, сприяння в питаннях евакуації представників футбольної родини України.
З болем у серці повідомляю вам, що з початку війни від рук окупантів загинуло сім футболістів: Віталій Сапило, Сергій Шестак, Богдан Семенчук, Дмитро Мартиненко, Ігор Сухих, Володимир Колесник, член Асоціації Олександр Сухенко.
У зв'язку з цим, звертаюсь до вас з проханням вшанувати хвилиною мовчаня загиблих футболістів і всіх жертв цієї страшної війни! Дякую!
Також пропоную розглянути можливість створення спеціального фонду для надання цільової матеріальної підтримки сім'ям загиблих футболістів і фінансової допомоги гравцям, які отримали поранення, потребують лікування і реабілітації.
На закінчення хочу висловити вдячність друзям-колегам з ФІФПРО і її членських організацій за підтримку, яку ми постійно відчуваємо, а також від імені усіх українців висловлюю подяку урядам і громадянам ваших країн за те, що у скрутну хвилину ви залишаєтесь з нами, надаєте військову та гуманітарну допомогу, надаєте нашим співвітчизникам прихисток й турбуєтесь про них. Ми цього ніколи не забудемо!
Дякую за увагу!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!»

Партнери

fpu logo

vafp logo

ffu logo

upl logo

 pfl logo