facebook

22 липня відбудеться перший матч для представника України в новому єврокубковому турнірі — Лізі конференцій УЄФА. Полтавська «Ворскла», п'ятий клуб УПЛ, у рамках другого кваліфікаційного раунду у Фінляндії зіграє проти місцевого КуПСу. 

Учасники Ліги конференцій УЄФА

У розіграші візьмуть участь 184 команди з усіх 55-ти національних асоціацій УЄФА, включаючи 46 клубів, які перейдуть із Ліги чемпіонів і Ліги Європи.

Перед груповим етапом відбудуться три відбірні раунди й раунд плей-офф. Останній буде розбито на основний шлях і шлях чемпіонів (для команд, що вилетіли зі шляху чемпіонів Ліги чемпіонів і Ліги Європи). Схема відбору описує, які команди (включаючи деяких володарів національних кубків) та з яких асоціацій потраплять до якого раунду, а також усі переходи між турнірами.

Прямих путівок до групового етапу не буде. До цієї стадії вийдуть 32 команди:

— 17 клубів — через основний шлях Ліги конференцій, який складатиметься із чотирьох етапів (серед учасників цієї гілки є й два представники України — «Ворскла» та «Колос», які розпочнуть боротьбу із другого та третього раундів відбору відповідно);

— п'ять клубів — через шлях чемпіонів Ліги конференцій;

— 10 клубів — після вильоту з раунду плей-офф Ліги Європи (одним із них може бути й представник України — «Зоря»).

Формат групового етапу

Вісім груп по чотири команди. Потім — стикові матчі, 1/8 фіналу, чвертьфінали, півфінали та фінал.

Переможці восьми груп Ліги конференцій виходять безпосередньо до 1/8 фіналу. Володарі других місць грають стикові матчі з командами, які посядуть треті місця у групах Ліги Європи, — розігруються вісім путівок до 1/8 фіналу.

Коли проходитимуть матчі Ліги конференцій?

По четвергах, одночасно з матчами Ліги Європи. Фінал Ліги конференцій відбудеться за тиждень після фіналу Ліги Європи, який пройде 18 травня 2022 року в Севільї. 

Перший відбірний раунд: відбувся 8-го й 15 липня 2021 року.

Другий відбірний раунд: 22-е і 29 липня 2021 року.

«Ворскла» зіграє проти КуПСу (Фінляндія). 

Третій відбірний раунд: 5-е і 12 серпня 2021 року.

«Колос» зустрінеться з переможцем пари ФКСБ (Румунія) — «Шахтар» (Караганда, Казахстан). Перша гра відбудеться в Ковалівці.

«Ворскла», якщо здолає в другому кваліфікаційному раунді опір фінського КуПСу, зіграє проти переможця пари «Астана» (Казахстан) — «Аріс» (Греція). Перший поєдинок пройде в Полтаві.

Раунд плей-офф: 19-е і 26 серпня 2021 року.

Груповий етап: 16-е і 30 вересня, 21 жовтня, 4-е і 25 листопада, 9 грудня 2021 року.

У разі невдачі в плей-офф раунді кваліфікації Ліги Європи до групового раунду Ліги конференцій перейде «Зоря».

Стикові матчі: 17-е і 24 лютого 2022 року.

1/8 фіналу: 10-е й 17 березня 2022 року.

1/4 фіналу: 7-е й 14 квітня 2022 року.

1/2 фіналу: 28 квітня й 5 травня 2022 року.

Фінал: 25 травня 2022 року («Націонал Арена», Тирана).

Ліга конференцій буде проводитися щонайменше протягом усього циклу 2021—2024 років.

Що отримує переможець?

Трофей і путівку до групового етапу наступної Ліги Європи — у разі, якщо переможець не вийшов до Ліги чемпіонів через внутрішній чемпіонат.

Призначення Ліги конференцій

Завдяки новій структурі єврокубків на груповому етапі клубних турнірів УЄФА гратимуть команди зі щонайменше 34-х національних асоціацій.

На груповому етапі Ліги чемпіонів зіграють як мінімум 14 чинних чемпіонів. На груповому етапі Ліги Європи їх буде від восьми до 11-ти, на груповому етапі Ліги конференцій — від дев'яти до 12-ти. 

Як це вплине на інші турніри?

Ліга чемпіонів жодним чином не зміниться.

У Лізі Європи кількість учасників групового етапу скоротиться із 48-ми до 32-х. Замість колишніх 12-ти груп буде вісім по чотири команди в кожній.

Переможці восьми груп Ліги Європи виходитимуть безпосередньо до 1/8 фіналу. Володарі других місць гратимуть стикові матчі з командами, що посядуть треті місця у групах Ліги чемпіонів, розігруючи вісім путівок до 1/8 фіналу Ліги Європи. Тобто в турнір вводяться стикові матчі.

Партнери

fpu logo

vafp logo

ffu logo

upl logo

 pfl logo