facebook

Виконавчий комітет УЄФА в режимі відеоконференції ухвалив рішення щодо кількості замін у матчах Євро-2020 та фінальної частини Ліги націй-2021.

На засіданні Виконавчого комітету УЄФА, членом якого є президент УАФ Андрій Павелко, було ухвалено кілька важливих рішень. Про це повідомив офіційний сайт організації.

Євро-2020, фінальна стадія Ліги націй-2021 і стикові матчі

УЄФА дозволив проводити п'ять замін на Євро-2020, у фінальній стадії Ліги націй 2021 року, а також у стикових матчах за право залишитися в Лізі С, згідно з тимчасовою поправкою до Правила 3 ​​Правил гри IFAB.

Виконком вирішив продовжити дію цієї поправки, оскільки пандемія COVID-19, як і раніше, впливає на національні та міжнародний футбольні календарі, і причини для використання правила п'яти замін залишаються актуальними. А також оскільки правило вже діє у відбірних матчах чемпіонату світу, які проходять із березня 2021-го по березень 2022 року.

Дія поправки тепер стосується Євро-2020, що пройде в червні—липні 2021 року, фінальної стадії Ліги націй у жовтні 2021 року, а також стикових матчів Ліги націй за право залишитися в Лізі С у березні 2022 року.

Допуск глядачів на матчі УЄФА

Виконавчий комітет УЄФА переглянув своє рішення від 1 жовтня 2020 року, коли він дозволив повернути глядачів на матчі турнірів УЄФА в кількості 30% від місткості стадіону. Виконком визнав, що таке обмеження більше не потрібно. Оскільки епідеміологічна ситуація в 55-ти країнах, національні асоціації яких є членами УЄФА, значно різниться, рішення про допустиму кількість глядачів повинні приймати виключно відповідні органи місцевої і/або державної влади. Обмеження УЄФА, що дозволяє заповнювати стадіон максимум на 30 відсотків, скасовується, як і заборона на відвідування футзальних матчів. Відзначимо, що Українська асоціація футболу в особі президента Андрія Павелка активно ініціювала прийняття саме такого рішення з цього питання.

При цьому УЄФА бажає прийняти розумні й відповідальні заходи, щоб мінімізувати пов'язані з COVID-19 ризики й врахувати чинні транспортні обмеження. Тому виконком запропонував залишити в силі рішення від 1 жовтня 2020 року, що забороняє вболівальникам приїжджати на гостьові матчі в турнірах УЄФА, аж до фіналів клубних змагань у травні 2021 року, але не включаючи їх. Мінімальні санітарно-гігієнічні вимоги УЄФА для повернення глядачів змінені з урахуванням нового рішення. 

Чемпіонат світу-2022 серед дівчат до 20 років

23 лютого 2021 року Виконком УЄФА скасував чемпіонат Європи-2020/2021 серед дівчат до 19 років, де повинен був відбутися відбір на чемпіонат світу-2022 серед дівчат до 20 років у Коста-Ріці. Щоб визначити, хто представить Європу на світовій першості, виконком вирішив використовувати рейтинг коефіцієнтів за підсумками кваліфікації в сезоні-2020/2021. Отже, на чемпіонаті світу зіграють Іспанія, Франція, Німеччина та Нідерланди (зазначені в порядку рейтингу).

Формат клубних турнірів УЄФА після 2024 року

Виконавчий комітет УЄФА разом із представниками Асоціації європейських клубів і європейськими лігами одноголосно затвердив нові терміни прийняття рішень щодо формату клубних турнірів після 2024 року. Рішення буде ухвалено 19 квітня 2021 року.

Партнери

fpu logo

vafp logo

ffu logo

upl logo

 pfl logo