facebook

У сезоні-2021/2022 стартує дебютний розіграш Ліги конференцій УЄФА, участь у груповому етапі якого візьмуть 32 команди, повідомляє офіційний сайт УЄФА. 3 грудня Виконавчий комітет УЄФА, до складу якого входить президент УАФ Андрій Павелко, на своєму засіданні затвердив, що перший фінал нового турніру прийматиме албанська Тирана. Матч відбудеться 25 травня 2022 року на новому стадіоні «Націонал Арена».

Учасники Ліги конференцій УЄФА

У розіграші візьмуть участь 184 команди з усіх 55-ти національних асоціацій УЄФА, включаючи 46 клубів, які перейдуть із Ліги чемпіонів і Ліги Європи.

Перед груповим етапом відбудуться три відбірні раунди і раунд плей-офф. Раунд плей-офф буде розбито на основний шлях і шлях чемпіонів (для команд, що вилетіли зі шляху чемпіонів Ліги чемпіонів і Ліги Європи). Схема відбору описує, які команди (включаючи деяких володарів національних кубків) та з яких асоціацій потраплять до якого раунду, а також усі переходи між турнірами.

Прямих путівок до групового етапу не буде. До цієї стадії вийдуть 32 команди:

— 17 клубів — через основний шлях Ліги конференцій (серед учасників цієї гілки будуть і два представники України — третя та четверта або четверта та п'ята команди УПЛ);

— п'ять клубів — через шлях чемпіонів Ліги конференцій;

— 10 клубів — після вильоту з раунду плей-офф Ліги Європи (одним із них може бути й представник України — володар Кубка або третій призер УПЛ).

Формат групового етапу

Вісім груп по чотири команди. Потім — стикові матчі, 1/8 фіналу, чвертьфінали, півфінали та фінал.

Переможці восьми груп Ліги конференцій виходять безпосередньо до 1/8 фіналу. Володарі других місць грають стикові матчі з командами, які посядуть треті місця у групах Ліги Європи, — розігруються вісім путівок до 1/8 фіналу.

Коли проходитимуть матчі Ліги конференцій?

По четвергах, одночасно з матчами Ліги Європи. Фінал Ліги конференцій відбудеться за тиждень після фіналу Ліги Європи, який пройде 18 травня 2022 року в Севільї. Планується, що матчі будуть порівну розподілятися між двома часовими слотами — о 19.45 (не 19.55, як раніше) і о 22.00 за київським часом. Дати жеребкувань буде затверджено пізніше.

Перший відбірний раунд: 8-е і 15 липня 2021 року.

Другий відбірний раунд: 22-е і 29 липня 2021 року.

Тут стартуватиме четверта або п'ята команда УПЛ (залежно від того, хто здобуде Кубок України).

Третій відбірний раунд: 5-е і 12 серпня 2021 року.

Тут стартуватиме третя або четверта команда УПЛ (залежно від того, хто здобуде Кубок України).

Раунд плей-офф: 19-е і 26 серпня 2021 року.

Груповий етап: 16-е і 30 вересня, 21 жовтня, 4-е і 25 листопада, 9 грудня 2021 року.

У разі невдачі в плей-офф раунді кваліфікації Ліги Європи до групового раунду Ліги конференцій перейде володар Кубка України (або третій призер УПЛ, якщо Кубок України виграє учасник Ліги чемпіонів).

Стикові матчі: 17-е і 24 лютого 2022 року.

1/8 фіналу: 10-е і 17 березня 2022 року.

1/4 фіналу: 7-е і 14 квітня 2022 року.

1/2 фіналу: 28 квітня і 5 травня 2022 року.

Фінал: 25 травня 2022 року («Націонал Арена», Тирана).

Ліга конференцій буде проводитися щонайменше протягом усього циклу 2021—2024 років.

Що отримує переможець?

Трофей і путівку до групового етапу наступної Ліги Європи — у разі, якщо переможець не вийшов до Ліги чемпіонів через внутрішній чемпіонат.

Призначення Ліги конференцій

Завдяки новій структурі єврокубків на груповому етапі клубних турнірів УЄФА гратимуть команди зі щонайменше 34-х національних асоціацій.

На груповому етапі Ліги чемпіонів зіграють як мінімум 14 чинних чемпіонів. На груповому етапі Ліги Європи їх буде від восьми до 11-ти, на груповому етапі Ліги конференцій — від дев'яти до 12-ти. Усі асоціації УЄФА делегують представників у всі три турніри. При цьому єврокубкові квоти асоціацій залишаються незмінними.

Як це вплине на інші турніри?

Ліга чемпіонів жодним чином не зміниться.

У Лізі Європи кількість учасників групового етапу скоротиться із 48-ми до 32-х. Замість колишніх 12-ти груп буде вісім по чотири команди в кожній.

Переможці восьми груп Ліги Європи виходитимуть безпосередньо до 1/8 фіналу. Володарі других місць гратимуть стикові матчі з командами, що посядуть треті місця у групах Ліги чемпіонів, розігруючи вісім путівок до 1/8 фіналу Ліги Європи. Тобто в турнір вводяться стикові матчі.

Зміниться й схема відбору до Ліги Європи. На груповому етапі гратимуть переможець попередньої Ліги конференцій, 11 володарів прямих путівок за результатами в національних турнірах, 10 команд із кваліфікації Ліги Європи і 10 учасників із кваліфікації Ліги чемпіонів.

Логотип і трофей

Після оголошення місця проведення першого в історії фіналу турніру було також продемонстровано логотип Ліги конференцій УЄФА. На ньому зображений трофей, який буде вручатися за перемогу в турнірі. Він знаходиться між двох півкіл, як і у випадку з логотипом Ліги Європи УЄФА. Трофей Ліги конференцій буде представлено навесні 2021 року, як і індивідуальний бренд змагання.

Партнери

fpu logo

vafp logo

ffu logo

upl logo

 pfl logo