facebook

FIFPRO, FIFA, NEW MATERNITY REGULATIONS, ФІФА, Материнство у футболі, жіночий футбол, женский футбол, women's football

ФІФА затвердила нові правила щодо материнства, що надають більше можливостей футболісткам, які хочуть мати дітей.

FIFPRO підтримує рішення про затвердження нових правил, що захищатимуть права професіональних футболісток, які хочуть мати дітей під час своєї ігрової кар’єри.
Нові правила є мінімальними умовами, узгодженими FIFA, FIFPRO та іншими зацікавленими сторонами, і набудуть чинності з 1 січня 2021 року. Окрім іншого вони передбачають:

    • Мінімум чотирнадцять тижнів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, з яких не менше 8 тижнів повинні відбутися після народження дитини.
    • Під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами футболістці виплачується щонайменше дві треті заробітної плати, якщо національним законодавством або Галузевою угодою не встановлені вищі стандарти.
    • Можливість залишатися зареєстрованою, а у разі взаємної згоди щодо протилежного, бути зареєстрованою після повернення з декретної відпустки, навіть поза реєстраційним періодом.
    • Припущення, що розірваний клубом у цей період контракт зумовлений вагітністю або декретною відпусткою. Клуб зобов’язаний довести, що звільнення не пов’язане з материнством, інакше футболістці надається додаткова компенсація, що дорівнює шести заробітнім платам на додачу до решти вартості контракту.
    • Свобода гравця вирішувати продовжувати професіональну кар’єру чи ні, за умови незалежного оцінювання стану здоров’я, що дозволяє їй грати.

«Футболістки наполягали на цих удосконаленнях і приємно бачити, що FIFA прислухалася до них», – зазначив генеральний секретар FIFPRO Йонас Баєр-Хоффманн.

Минулого року FIFPRO закликала FIFA створити регулятивні заходи, що дозволять футболісткам мати сім’ю без ризику втратити професію професіонального гравця.

Відповідно до результатів дослідження FIFPRO щодо умов праці професіональних футболісток за 2017 рік, лише 2% жінок-гравців мали дітей, тоді як 47% зазначили, що покинуть гру достроково, щоб створити сім’ю, посилаючись на відсутність положень про догляд за дітьми як важливу причину завершення кар’єри.

Для покращення ситуації та подальшого розвитку професіонального жіночого футболу FIFPRO попросила FIFA закріпити стандартизовані права футболісток і механізми їх захисту у своїх правилах.

Докладніше: FIFPRO

Партнери

fpu logo

vafp logo

ffu logo

upl logo

 pfl logo