facebook

Напередодні відновлення боротьби в європейских клубних турнірах голова суддівського комітету УЄФА Роберто Розетті прокоментував останні поправки до правил, які набули чинності з 1 червня поточного року. 

За повідомленням офіційного сайту УЄФА, поправки до футбольних правил, затверджені Міжнародною радою футбольних асоціацій (IFAB), діятимуть уже в матчах Ліги чемпіонів, Ліги Європи, жіночої Ліги чемпіонів і Юнацької ліги УЄФА в сезоні-2019/2020, а також у відбірних раундах клубних турнірів сезону-2020/2021, які стартують у серпні.

«У цілому правила футболу змінилися не надто сильно. Головні зміни стосуються правила 14 («11-метровий удар») та правила 10 («Визначення результату матчу»)», — зазначив Розетті.

Правило 14. 11-метровий удар

Порушення з боку воротаря не карається, якщо м'яч проходить повз ворота або відскакує від каркаса (без контакту з воротарем), крім випадків, коли таке порушення явно впливає на гравця, що завдає удару.

Воротар отримує усне попередження при першому порушенні й жовту картку за кожне наступне порушення.

Гравець, що наносить удар, карається, якщо він і воротар порушують правила одночасно.

«Зокрема, якщо голкіпер відбиває удар, передчасно вийшовши з лінії воріт, то за перше порушення він не отримує жовтої картки, але має отримати її за будь-яке подальше порушення. Більшість воротарів передчасно виходять із лінії, тому що неправильно передбачають момент удару, а дрібні порушення стали помітнішими завдяки технологіям, тобто відеоасистенту арбітра», — пояснив Розетті.

Правило 10. Визначення результату матчу

Жовті картки та усні попередження не переносяться на серію пенальті.

У матчах, де для визначення переможця потрібні післяматчеві пенальті, жовті картки більше не переносяться на серію 11-метрових. Це стосується всіх гравців, але особливо важливо для воротарів, які потрапляють під пильну увагу під час серії пенальті.

«Згідно з рекомендаціями IFAB і правилами футболу, серія пенальті не є частиною матчу. Це лише спосіб, як визначити переможця поєдинку. До цих змін, якщо воротар отримав жовту картку в ігровий час, основний або додатковий, а потім передчасно вийшов із лінії воріт у серії пенальті, його, звичайно, мали б вилучити. Тепер, за наявності VAR, це відбувалося б ще частіше, і голкіпери каралися б частіше за інших гравців. Ми вважаємо, що це потрібна й важлива зміна», — підкреслив Розетті.

Партнери

fpu logo

vafp logo

ffu logo

upl logo

 pfl logo