facebook

upyclpBanRRwRY7M

Уряд прийняв рішення фінансово підтримати на період карантину підприємства, що оголосили простій виробництва, а також роботодавців, які вимушено відправили працівників у відпустки без збереження зарплати через скорочення обсягів виробництва, робіт або послуг.

За рішенням Уряду Центри зайнятості виплачують допомогу роботодавцям по частковому безробіттю на період карантину, яку вони перераховують працівникам.

Відтепер працівники, які перебувають у карантинній неоплачуваній відпустці, теж мають право на допомогу.

Також мають право на допомогу працівники, якщо роботодавець вимушено скоротив робочий час, та під час простою, навіть якщо це оплачуваний простій.

Як зазначив Голова  СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ  Григорій Осовий на засіданні Кабміну, профспілками зазначене рішення Уряду підтримується.

Отже, з дня набрання чинності Постанови № 600 прийнятої Урядом допомога по частковому безробіттю на період карантину надається Центром зайнятості в період карантину, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину працівникам:

- з якими роботодавцем оформлено трудові відносини, в т.ч. тими, які отримують оплату часу простою відповідно до ст. 113 КЗпП (крім періоду освоєння нового виробництва (продукції);

- які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на час карантину;

- у разі втрати працівниками частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку з зупиненням (скороченням) діяльності за зверненням роботодавця;

- ФОП, які є застрахованими особами (крім тих, які отримують пенсію) та не отримують допомогу по частковому безробіттю на період карантину як працівники.

Залишається обмеження в праві на зазначену допомогу для працівників, які отримують пенсію.

Партнери

fpu logo

vafp logo

ffu logo

upl logo

 pfl logo