facebook

Перемігши сьогодні «Олександрію», донецький «Шахтар» достроково, за п’ять турів до фінішу регулярної першості, забезпечив собі 13-й загалом та четвертий поспіль комплект золотих нагород чемпіонату України.

Мотивація гірників у поєдинку з «Олександрією» була особливою — у випадку перемоги вони ставали недосяжними для переслідувачів та гарантували собі черговий чемпіонський титул. І команда Володимира Шарана, яка у двох попередніх турах програла з рахунком 1:5 «Динамо» та «Десні», не зуміла їм у цьому завадити.

На 13-й хвилині Тайсон відкрив рахунок із пенальті, який було призначено за фол Шендрика проти Мораеса. Розвинути успіх у першому таймі помаранчево-чорним не вдалося, а на початку другого «Олександрія» шокувала номінальних господарів поля, провівши дві результативні атаки. Банада відзначився ударом головою після кутового, а Третьяков — з 11-метрового, який «привіз» Матвієнко.

Але потім спрацювали заміни від Луїша Каштру. Тете, щойно ввійшовши у гру, відгукнувся на флангову передачу Сіпріано. 2:2, й у гірників залишалося півгодини, щоб забити «чемпіонський» гол. Цього часу їм вистачило. Тете оформив дубль, а гольовий пас йому віддав ще один джокер — Коноплянка.

У складі «Шахтаря» участь у матчі взяли футболісти збірної України: Пятов, Кривцов, Матвієнко, Степаненко (замінений на 57-й хвилині), Марлос (замінений на 86-й хвилині), Мораес, Коноплянка (вийшов на заміну на 77-й хвилині, гольовий пас), Коваленко (вийшов на заміну на 86-й хвилині).