facebook

Відеоматеріали

12

Заступник голова Всеукраїнської професійної спілки "Футбол України" Юлія Гречко в коментарі Tribuna.com розповіла, як карантин у зв’язку з коронавірусом може відобразитись на зарплатах і контрактах футболістів українських клубів.

«Невиплата або неповна виплата зарплати можлива, якщо обидві сторони про це домовляться. Так, законодавство передбачає відпустки – щорічні або за свій рахунок. Але також за згодою сторін. На сьогоднішній день ні законодавство, ні регламентні документи в футболі не дозволяють примусового когось звільнити або відправити у відпустку.

Останні два тижні ми кожен день на зв’язку з міжнародними профспілковими організаціями. У тому числі з FIFPro. Вони щодня ведуть опитування, аналізуючи дотримання трудових прав. З першого дня карантину з нами консультуються клуби всіх трьох ліг України – з’ясовують, чи можуть вони відпускати працівників у відпустку за свій рахунок, чи можуть не платити.

На сьогодні жодної скарги від футболістів другої, першої та прем’єр-ліги до нас не надходило. Не було і публікацій від самих футболістів ні в соцмережах, ні в ЗМІ. Якщо таке станеться, ми готові допомагати.

Згідно із законодавством, продовжити контракт можна лише за участю двох сторін – клубу і футболіста. Як саме це вирішуватимуть (в умовах ігор чемпіонату влітку), залежить від остаточного рішення виконкому УАФ і окремо ліг – про продовження або про завершення чемпіонату. Але примусово продовжити контракт не можна», – зазначила Юлія Леонідівна.

Спорт: футбол, хоккей, баскетбол, теннис, бокс, биатлон, Формула-1 ...

 

Партнери

fpu logo

vafp logo             ffu logo

upl logo     pfl logo