facebook

Сьогодні, 6 жовтня, у Всесвітній день дій за гідну працю, Федерація профспілок України святкує 31-річчя! 

Зарекомендувавши себе у мирні часи надійним та відданим борцем за права всіх працівників країни, ФПУ не здає своїх позицій і зараз - у самовідданій боротьбі України за право бути вільною та незалежною. Реальними справами ФПУ підтримує всіх, хто потерпає від російської агресії, і робить все можливе, щоб їм допомогти та захистити їх трудові права. 

Під час надлюдських випробувань з початку військової агресії рф проти України Профспілки перебувають на передовій спротиву окупантам, надаючи фінансову і матеріальну допомогу ЗСУ, гуманітарну допомогу і безкоштовний прихисток та харчування переселенцям.

Тож дякуємо усім! Разом до Перемоги!

З повагою,

Голова ВПС "Футбол України"

Ірек ГАТАУЛЛІН

Затвердили Порядок поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди, її окремих положень

Роботодавців визначать за основним видом їх економічної діяльності.
Петровська Олена
експерт із кадрових питань, Київ
КМУ затвердив Порядок поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди, окремих її положень (далі — Порядок) постановою від 13.09.2022 № 1022 (далі — Постанова КМУ № 1022).
Порядок визначає процедуру, за якою дію галузевої (міжгалузевої) угоди (далі — угода), окремих її положень поширюватимуть на роботодавців, що провадять свою діяльність у відповідній галузі.
Мінекономіки ухвалить рішення поширити угоду, її окремі положення на всіх роботодавців у разі:
• якщо отримає відповідне спільне звернення від суб’єктів сторін угоди;
• якщо угоду уклали центральний орган виконавчої влади та репрезентативні суб’єкти сторін/сторони (у разі укладення угоди на двосторонній основі) відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII (далі — Закон № 3356);
• якщо угода зареєстрована без зауважень органом, який здійснює реєстрацію.
Угода або окремі її положення будуть обов’язковими для роботодавців, на яких поширили її дію.
Роботодавців, на яких поширюватимуть дію угоди чи окремих її положень, визначатимуть за основним видом їх економічної діяльності.
Порядок визначає, що дію угоди поширюватимуть у разі, коли у сфері дії її сторін перебуває 60 і більше відсотків середньооблікової кількості штатних працівників за відповідним видом/видами економічної діяльності.
На роботодавців, у яких кількість працівників не перевищує 10 осіб, дію угоди не поширюватимуть.
На підприємства, установи, організації державної та комунальної форми власності дію угоди чи окремих її положень можуть поширити тільки за згодою органів, до сфери управління яких вони належать.
Відповідні зміни внесли до постанови КМУ «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів» від 13.02.2013 № 115.
Постанова КМУ № 1022 набуде чинності через 120 к. дн. після того, як воєнний стан припинять або скасують. Порядок застосовуватимуть до угод, які укладуть або до яких внесуть зміни після того, як почне діяти Постанова КМУ № 1022.
Нагадаємо, що з 27 травня 2022 року діє Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» від 12.05.2022 р. № 2253-IX, що вніс зміни до Закону № 3356 та передбачив умови, за яких дію угоди, її окремих положень Мінекономіки може поширити на всіх роботодавців. Раніше дію угод поширювали тільки їх підписантів.
Для реалізації цієї норми Кабмін й затвердив Постанову КМУ № 1022.
За матеріалами Урядового порталу 

kub sv

Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) оприлюднила список міст, які прийматимуть чемпіонат світу 2026 року в Канаді, Мексиці та США. 


ЗАЯВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

«ПІДСТУПНИЙ УДАР У СПИНУ ТРУДЯЩИМ»

20 липня ц.р. український парламент схвалив законопроєкт № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність», який позбавляє працівників одного з основоположних прав – права на колективні переговори та трудовий захист. Тим самим держава Україна порушила взяті на себе зобов’язання, передбачені Конвенцією МОП № 98 про застосування принципів права на організацію та на ведення колективних переговорів..

Федерація профспілок України рішуче засуджує такі дії парламентарів, що практично знищують здобуті трудящими протягом десятиліть важкої боротьби трудові права.

Народними депутатами було брутально проігноровано висновки національного науково-експертного середовища, застереження Міжнародної організації праці, Міжнародної та Європейської конфедерацій профспілок щодо невідповідності зазначеного законопроєкту принципам і нормам європейського законодавства, Конвенціям МОП.

Наслідки такого парламентського рішення не складно спрогнозувати: масове порушення прав працівників та подальший від’їзд найбільш кваліфікованих економічно активних працівників з України. Під питанням опиняться подальші євроінтеграційні кроки української держави, зокрема буде підірвано спроможність набуття членства України в ЄС.

Прийняття цього законопроєкту викликало неприйняття серед небайдужої громадськості провідних європейських країн, активісти почали збирати підписи на підтримку позиції профспілок України і проти антитрудового закону, нав’язаного псевдореформаторами, з метою його ветування Президентом України та привернення уваги власних урядів на такі цинічні дії української влади проти трудящих. У знак протесту було скасовано офіційний візит Генерального директора МОП Гая Райрдеа до України, який планувався на початку серпня.

Слід відзначити, що законопроєкт прийнято під час воєнного стану, коли більшість працівників зі зброєю в руках захищають суверенітет та територіальну цілісність України, коли профспілки активно допомагають Збройним силам України та надають гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним особам. З початку війни понад 350 тисяч внутрішньо переміщених осіб отримали притулок в санаторіях та туристичних закладах профспілок. Щоденно в них, включаючи навчальні профспілкові центри, перебуває в середньому 6 тисяч осіб. Вибрано період, коли профспілки законодавчо не можуть вдатися до активних вуличних протестних дій.

Найбільш цинічним є те, що автори позиціюють антитрудові норми законопроєкту, як намагання покращити умови праці трудящих, а насправді їх запровадження відкидає трудовий захист працівників і повертає рівень трудового захисту працівників в XIX сторіччя.

Федерація профспілок України закликає Президента України як гаранта Конституції, накласти вето на цей закон. Народні депутати, які за нього проголосували, обов’язково мають понести політичну відповідальність.

 

uefa11 min

 Згідно з рішенням Виконкому УАФ щодо дострокового завершення змагань УПЛ сезону-2021/2022 та затвердження турнірної таблиці станом на 24 лютого 2022 року сформувалася заявка України для участі в єврокубках сезону-2022/2023.

Партнери

fpu logo

vafp logo

ffu logo

upl logo

 pfl logo