facebook

99

У п’ятому турі групового етапу Ліги чемпіонів сезону 2017/2018 донецький «Шахтар» на виїзді поступився «Наполі», втім усе ще має непогані шанси на вихід до плей-офф Ліги чемпіонів.

Бодай одне очко в матчі проти італійців гарантував «гірникам» достроковий вихід до наступного етапу найпрестижнішого клубного турніру. «Наполі» ж втрачати було нічого, адже для того, щоб залишити собі шанси на вихід до шістнадцятки найкращих, підопічні Мауріціо Саррі були зобов’язані перемагати.

Господарі почали тиснути з перших хвилин, декілька разів класно успішно відігрававши захист донеччан. В одному з таких епізодів на побачення з Андрієм Пятовим вибіг Хосе Кальєхон, утім наш голкіпер вчасно вийшов з воріт і, скоротивши кут, впорався з ударом іспанця. «Шахтар» відповів двоходівкою Фред-Тайсон: останній намагався вразити ближній кут, але бразильцю не вистачило точності.

Наступну нагоду відзначитися мав Лоренцо Інсіньє, який вивалився сам-на-сам з голкіпером «гірників», але Андрій Пятов в ефектному стрибку перевів м’яч з «дев'ятки» на кутовий. Донеччани відповіли пострілом Марлоса – Хосе Рейна впорався з ударом.

«Наполі», на жаль, таки дотиснув українську команду в другому таймі. Спочатку Лоренцо Інсіньє з дальньої дистанції влучив у дальній верхній кут воріт «Шахтаря», а згодом голи Зелінські та Мертенса принесли господарями переконливу перемогу – 3:0.

Для того, щоб вийти до наступного раунду Ліги чемпіонів, «Шахтар» має набрати хоча б один бал у домашній грі з «Манчестер Сіті» або сподіватися на те, що «Наполі» у гостях не зможе переграти «Феєнорд».

Ліга чемпіонів. Група «F». 5-й тур

«Наполі» (Неаполь, Італія) – «Шахтар» (Донецьк, Україна) – 3:0

Голи: Інсіньє (56), Зелінські (81), Мертенс (83)

Попередження: Маджо (25), Кірікеш (77), Рейна (85) – Ісмаїлі (78), Феррейра (85)

«Наполі»: Рейна - Хісай, Альбіоль, Кірікеш, Маджо, Гамшик (Рог, 77), Зелінські (Маріу Руї, 86), Діавара, Кальєхон, Мертенс, Інсіньє (Аллан, 65)

«Шахтар»: Пятов - Бутко, Ордець, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко (Алан Патрік, 70), Фред, Марлос (Дентіньо, 79), Тайсон, Бернард, Феррейра

Захисник збірної України Едуард Соболь розповів про свою роботу з Андрієм Шевченко у національній команді.

"Дуже приємно, що я потрапив до збірної України в той момент, коли головним тренером став Андрій Шевченко. Він вірить в силу нашої національної команди, вірить в гравців і ставить перед ними реалістичні цілі.

Шевченко добре працює з усіма тренерами команди, яких він узяв з собою, багато хто з них мають досвід роботи в італійському футболі.

Я думаю, що не тільки я, а й усі гравці збірної України задоволені Шевченком, як тренером. Шевченко багато говорить з гравцями, якщо щось незрозуміло, він завжди все пояснює. У нього є діалог з футболістами, і це головне", – цитує Едуарда Соболя офіційний сайт Славії.

10

Раніше повідомлялося, що Сидорчук відправиться в Барселону для того, щоб пройти медобстеження. Однак лікарі навіть після огляду гравця не змогли поставити точний діагноз. Вся проблема у великій кількості рідини, яка знаходиться у коліні гравця і не дає можливості провести хірургічне втручання.

Попередній діагноз – пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки і надрив бічної зв'язки коліна. Відновлення після таких травм може затягнутися аж на 6 місяців, повідомляє Zbirna.com. Відзначається, що є шанс, що під час операції найгірший діагноз може не підтвердитися. Найближчим часом Сидорчук буде проходити курс реабіліації у Барселоні, і якщо рідина пропаде з коліна – йому відразу зроблять операцію.

Нагадаємо, що Сидорчук отримав травму в матчі 3-го туру Ліги Європи проти Янг Бойз.1503492195

13

У четвертому турі групового етапу Ліги чемпіонів сезону 2017/2018 донецький «Шахтар» у Харкові вдруге переміг голландський «Феєнорд» і значно покращив свої шанси вийти до плей-офф Ліги чемпіонів.

Як і в поєдинку на «Де Кейпі», донеччани пропустили першими: Йоргенсен поборовся в центрі поля за м’яч і віддав партнеру. Бергейс зробив навісну передачу з правого флангу, де той самий Йоргенсен головою замкнув пас одноклубника.

«Гірники» відігралися миттєво: Фред віддав розрізну передачу на Тайсона, який пробив у голкіпера, Бернард підібрав м’яч і віддав пас на Факундо Феррейру, який з другого разу зміг розписатися у воротах Джонса.

Наступного голу глядачам ОСК «Металіст» чекати довго не довелося. Софіан Амрабат незграбно вибив м’яч поблизу штрафного майданчика, який підібрав Марлос і влучно пробив під поперечину.

«Шахтар» грав активніше і закономірно забив втретє. Марлос обігрався з Факундо Феррейрою і елегантно перекинув голкіпера голландців. 3:1 – перемога «Гірників».

Донеччани вже забезпечили собі єврокубкову весну. Для того, щоб оформити вихід до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, «Шахтарю» достатньо набрати ще бодай один заліковий бал.

Ліга чемпіонів. Група «F». 4-й тур

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Феєнорд» (Роттердам, Нідерланди) – 3:1

Голи: Феррейра (14), Марлос (17, 68) – Йоргенсен (12)

Попередження: Хочолава (36) – Бергейс (49), Ель Ахмаді (54).

«Шахтар»: Пятов - Бутко, Хочолава, Ордець, Ісмаїлі, Фред, Степаненко, Марлос, Тайсон (к), Бернард (Алан Патрік, 72), Феррейра (Дентіньо, 89)

«Феєнорд»: Джонс - Ньюкооп, Тапіа (Дікс, 72), Жюст, Хапс, Амрабат, Ель-Ахмаді (к), Вільєна, Бергейс, Йоргенсен (Ларссон, 80), Боетіус

У т49ретьому турі групового етапу Ліги чемпіонів сезону 2017/18 донецький «Шахтар» на виїзді зміг відігратися після швидкого пропущеного м’яча від нідерландського «Феєнорда» й поїхати додому із трьома заліковими балами.

Господарі стадіону «Де Кейп» за потужної підтримки місцевих уболівальників кинулися вперед з перших хвилин і українська команда не впоралася з натиском. Після кількох небезпечних моментів у воріт Андрія Пятова роттердамці святкували гол: Тоні Вільєна пробив з-за меж штрафного майданчика, голкіпер донеччан відбив м’яч перед собою, а першим на добивання встиг Стевен Бергхейс.

Українцям вдалося заспокоїти гру і повести її в більш звичному для себе ключі. Успіх прийшов на 24-й хвилині, коли Фред віддав розрізну передачу, а його співвітчизник Бернард обіграв воротаря господарів Бреда Джонса і поцілив у порожні ворота. На перерву команди пішли з рахунком 1:1.

«Гірники» забили вдруге на 54-й хвилині: Марлос підключив до атаки правого захисника Богдана Бутка, який знайшов пасом Бернарда – бразилець головою оформив «дубль».

За 20 хвилин до закінчення поєдинку «Шахтар» залишився в меншості: центральний захисник донеччан Ярослав Ракицький отримав другу жовту картку. «Феєнорд» намагався скористатися чисельною перевагою, але підопічні Джованні ван Бронкхорста мали лише один небезпечний момент, коли Міхіл Крамер пробивав головою після кутового – Андрій Пятов врятував свою команду.

1:2 – перемога «Шахтаря», яка в сумі з поразкою «Наполі» від «Манчестер Сіті» (1:2), вивела «гірників» на чисте друге місце.